SANTIAGO
CHEMIKÁLIE LABORATORNÍ
VYBAVENÍ

Bodotávek

IMG 5896

Koflerův bodotávek s mikroskopem se využívá k rozpoznání bodu tání měřené látky. Uplatnění nalezne v farmaceutickém, chemickém a textilním průmyslu.

Vzorek, u kterého nás zajímá bod tání a průběh tání, je na sklíčku zahříván pomocí zabudovaného topného tělesa. Cílovou teplotu a rychlost zahřívaní vzorku lze nastavit pomocí regulátorů na ovladacím panelu bodotávku.

Pro sledování průběhu tání je součástí Koflerova bodotávku mikroskop s okulárem. Teplota je odečítaná z digitálního displeje na ovládacím panelu přístroje.

Hlavní výhodou bodotávku dle Koflera s mikroskopem oproti bodotávkům s kapilárou:

1. Optické zvětšení mikroskopu Koflerova bodotávku umožňující velmi přesné sledování tání individuálních krystalů umístěných na hodinovém sklíčku a průběh tání, kdežto u bodotávků, kde je vzorek umístěn v kapiláře, lze při zahřívání pozorovat pouze fázový přechod(tání) obsahu kapiláry.

2. Snadná manipulace se vzorkem-měřený vzorek je umístěn na hodinové sklíčko a není tedy zde složitý krok s umístěním vzorku do kapiláry. 

3. Rychlost měření-rychlost zahřívání vzorku lze regulovat otočným spínačem, přístroj je navíc vybaven ventilátorem pro rychlé ochlazení vzorku a lze tedy velmi rychle měřit sérii vzorků či opakovat měření.

Charakteristika:

Rozsah pracovních teplot:

od pokojové teploty do 320 °C

Přesnost:

  • do 200 °C: ± 1%
  • od 200 do 300 °C: ± 2%

Zvětšení:

  • objektiv - 4 x
  • okulár - 10 x

Hmotnost: 3,5 kg

Rozměry: 300 mm × 220 mm × 440 mm

Koflerův bodotávek-Teoretický úvod

Koflerův bodotávek-Konstrukce přístroje

Koflerův bodotávek-Nejčastější závady a jejich řešení

 PDF katalog

IMG 5895 IMG 5905 IMG 5910

 

 

Kód
Jméno
Cena bez DPH
SA82000207
9 900 Kč
KB T300
79 500 Kč

Vybrané služby a produkty

Chemikálie a laboratorní vybavení

Santiago laboratorní vybavení se specializuje především na syntézu sloučenin na míru, velkoobjemový nákup chemických surovin a dovoz chemických specialit pro primární akademický výzkum.

Nenašli jste pro Vaši laboratoř, co hledáte?

KONTAKTUJTE NÁS

Import speciálních chemikálií

Počáteční objekt zájmů - syntéza na organických specialit na míru - se rozrostl přes import speciálních chemikálií pro průmyslové účely až po dodávání spotřebního zboží pro chemické laboratoře.

S odbornou profesionalitou nám vlastní, Vám rádi pomůžeme nalézt i ty nejspecifičtější produkty, které se explicitně nenacházejí v naší internetové nabídce.

Kontaktujte nás

Tel.: +420 776 750 591
Fax: +420 227 203 670

info@santiago.cz
 

Působíme po celé ČR.